Аспіраційне обладнання
Локальна аспірація
Запилене повітря, що утворюється під час роботи обладнання, надходить в камеру запиленого повітря фільтра. Великі й дрібнодисперсні частинки пилу осідають на фільтрувальних елементах, далі очищене повітря надходить в камеру очищеного повітря і виводиться в атмосферу, за допомогою витяжного вентилятора.
Запилене повітря, що утворилося при роботі обладнання, надходить в камеру запиленого повітря фільтра. Великі та дрібнодисперсні частинки пилу осідають на фільтрувальних елементах, далі відфільтроване повітря надходить в камеру очищеного повітря та виводиться в атмосферу, за допомогою витяжного вентилятора.
Запилене повітря з накопичувальної ємності або бункерних ваг під дією надлишкового тиску надходить до фільтра в камеру запиленого повітря, де пил осідає на фільтрувальних елементах. Далі очищене повітря надходить в камеру очищеного повітря та виводиться в атмосферу. Пил, накопичений на фільтрувальних елементах, за допомогою системи регенерації повертається назад в технологічний процес (самоочищення).
Запилене повітря, що утворилося в приймальному бункері, надходить в камеру запиленого повітря, де пил осідає на фільтрувальних елементах, а очищене повітря надходить в камеру очищеного повітря і виводиться в атмосферу, за допомогою витяжного вентилятора. Обсяг пилу, накопичений на фільтрувальних елементах, повертається назад в продукт за допомогою системи регенерації (самоочищення).
FLAP-система дозволяє продукту безперешкодно потрапляти в бункер, але запобігає викид пилу. З бункера запилене повітря відбирається за допомогою фільтрів шафового типу та/або централізованої аспіраційної мережі. Використання системи знижує кількість відпрацьованого повітря, необхідного для утримання пилу в бункері, значно підвищуючи ефективність роботи аспіраційних установок.
Централізована аспірація
Запилене повітря через вхідний патрубок надходить на попередню стадію очищення фільтра-циклона, отримуючи обертальний спіралеподібний рух. Частинки пилу під дією відцентрової сили притискаються до стінок, втрачають швидкість і скочуються вниз у збірний конус.
Тангенціальний вхід направляє вхідний потік по утворюючій поверхні циліндричного корпусу фільтра. При такому введенні утворюється обертальний рух пилоповітряної суміші і на частинки починають діяти відцентрові та інерційні сили. Великі частинки суміші втрачають швидкість та скочуються вниз у збірний конус. Дрібнодисперсний пил, що залишився, надходить на другу стадію очищення - фільтрувальні елементи.
Запилене повітря через вхідний патрубок надходить в камеру запиленого повітря, де проходить крізь фільтрувальні елементи. Пил накопичується на фільтрувальних елементах, а повітря надходить в камеру очищеного повітря і виводиться в атмосферу, за допомогою витяжного вентилятора.
Призначений для випуску вловленого пилу з пиловідокремлювачів, працює в пилоуловлюючих пристроях, в яких тиск більше атмосферного. Шлюзовий затвор призначений для випуску вловленого пилу з пиловідокремлювачів (як відцентрових, так і фільтрів), працює в системах на розрядження і на нагнітання. Головним завданням (метою роботи) є виведення відокремлених часток пилу з пиловловлюючого обладнання та запобігання підсосів повітря.