"Автоматизація без меж: перша в Україні SCADA від Grain Capital, що працює без оператора"

avtomatizaciya-bez-mezh-persha-v-ukrajini-scada-vid-grain-capital-shcho-pracyuye-bez-operatora

“Турійський комбікормовий завод”, що входить до складу Risters group (АПГ “Пан Курчак”) став піонером в Україні, успішно впровадивши систему автоматизації відвантаження комбікорму. Завдяки розробленій Grain Capital SCADA-системі, завод досяг безпрецедентної точності та ефективності, мінімізувавши людський фактор. Детальніше про цей інноваційний проєкт читайте в нашій статті."

Сучасні вимоги до зернопереробних підприємств ставлять на перше місце швидкість, точність та автоматизацію виробничих процесів, яка дозволяє мінімізувати кількість залученого персоналу до виконання стандартних робіт. Відвантаження готової продукції є одним із ключових бізнес-процесів, адже будь-які затримки або помилки можуть спричинити серйозні фінансові втрати та несуть загрозу здоров’ю поголів’я.

Компанія Grain Capital, відома своїм досвідом у галузі інжинірингу та автоматизації, успішно вирішує ці завдання завдяки методиці: спочатку - оптимізація бізнес-процесів, і тільки після цього - розробка і впровадження технічних рішень.

Проблеми комбікормового заводу до модернізації

Турійський комбікормовий завод зіткнувся з низкою проблем на вузлі відвантаження комбікорму на автотранспорт. Однією з основних проблем було використання ручної праці і ручного контролю, що збільшувало ризики помилок та уповільнювало процес. Низька продуктивність та залежність від кваліфікації всіх учасників процесу і якості комунікацій між ними - стали серйозним викликом для підприємства.

Представник замовника зазначив: «Ручні процеси були основною перешкодою для підвищення ефективності нашого виробництва. Це призводило до високих трудових витрат і ризику людських помилок».

Рішення Grain Capital включало в себе як роботи з модернізації вузла відвантаження комбікорму на автотранспорт, так і роботи з оновлення та автоматизації бізнес-процесів. 

У рамках проєкту з модернізації вузла відвантаження комбікорму були виконані такі роботи:

  • інжиніринг модернізації технологічних ліній, потужностей зберігання та системи стисненого повітря;
  • інжиніринг комплексної системи виконання бізнес-процесу та промислової автоматизації;
  • виготовлення та постачання транспортного і самопливного обладнання, осушувача повітря;
  • демонтаж існуючого обладнання та конструкцій;
  • встановлення нових металоконструкцій, технологічного обладнання, автомобільних ваг;
  • організація систем електроживлення та комплексної автоматизації внутрішньої та зовнішньої експедицій;
  • розробка програмного забезпечення промислового контролера, вагового терміналу, серверу повідомлень;
  • інтеграція з внутрішніми системами замовника;
  • стендове тестування системи;
  • пусконалагоджувальні роботи та комплексні випробування.

Ключовим елементом модернізації технологічної лінії став рухомий ланцюговий транспортер, розроблений спеціально для завантаження комбікормовоза на автомобільних вагах у статиці. Цей транспортер, укомплектований завантажувальними рукавами з вбудованою аспірацією, значно підвищив точність і ефективність процесу.

Аналіз та автоматизація бізнес-процесів відвантаження комбікорму на кормовози

Отримавши первинний запит від замовника, фахівці Grain Capital визначили ключову потребу — автоматизувати процес відвантаження готової продукції (комбікормів) на кормовози. 

Хоча повністю запит лунав як неабиякий виклик: “Мета проєкту - максимальна автоматизація бізнес-процесу відвантаження. В ідеалі - в процесі фізично має бути задіяно тільки один учасник, без якого не обійтися: водій. Функції оператора SCADA, вагаря, перевірки наявності документу на відвантаження - всі мають виконуватися системою”.

Проєктна команда, на чолі з першим заступником директора з технічних питань Радченко М.Д. разом із Grain Capital, розпочала детальне дослідження бізнес-вимог.

Основні проблеми полягали в ручному управлінні процесами, що призводило до:

  • втрати часу та помилок в бізнес-процесі відвантаження внаслідок людського фактору;
  • підвищених ризиків помилок;
  • значних трудовитрат;
  • необхідності залучення кваліфікованих працівників.

Для вирішення визначених проблем була обрана оптимальна послідовність бізнес-процесів, яку перенесли на діаграму послідовностей. Документ був розроблений так, щоб усі стейкхолдери, від топ-менеджменту до технічного персоналу, чітко розуміли свою роль, етапи включення, дії та варіанти вирішення у випадку непередбачуваних ситуацій.

На основі діаграми було розроблено технічне завдання, яке включало:

  • опис бажаного стандартного процесу відвантаження;
  • можливі відхилення від процесу;
  • реакції системи на кожен із сценаріїв.

Результатом стала комплексна система, що поєднує кілька ключових компонентів: систему обліку, ваговий контролер, сервер інформаційних повідомлень, SCADA “SMART-СДАУ”.

Оновлений бізнес-процес з урахуванням модернізації обладнання та автоматизації включає наступні етапі: 

  • Створення завдань: на основі планів постачання створюють завдання на відвантаження.
  • Зчитування RFID-мітки: при прибутті кормовоза система зчитує мітку транспортного засобу, перевіряє наявність активного завдання для конкретної автівки та виводить запрошення на завантаження.
  • Автоматизований процес: водій виконує мінімальні дії (позиціонувати та опустити рукав, натиснути кнопку "Пуск"), решту процесу система виконує самостійно: прокладає маршрут, контролює вагу продукту та видає інструкції на табло - тобто, автоматично виконує завдання на відвантаження.
  • Моніторинг та безпека: система відображає актуальні дані про стан завдання і зупиняє процес у разі аварійної ситуації.
block-image
block-image

Під час робіт з модернізації виникли деякі непередбачені ситуації, але завдяки готовності заводу до адаптації проєкт був успішно реалізований.

Замовник отримав систему, яка відповідає його поточній потребі та передбачає оговорені вимоги до оптимального бізнес-процесу:

  • участь оператора - тільки в аварійних ситуаціях, що дозволяє мінімізувати трудовитрати;
  • гарантовані постачання підприємствам птахівництва і тваринництва як замовника, так і його клієнтів: не буде помилок в рецептурі, відповідно і негативних наслідків для поголів’я;
  • чітко виконуваний ланцюжок “планування-виконання-аналіз”: робота підприємства з передбачуваним та керованим результатом.

Представник заводу зазначив: «Завдяки автоматизації ми значно підвищили ефективність роботи, зменшили вплив людського фактору та покращили точність виконання замовлень».

Проєкт модернізації вузла відвантаження комбікорму на Турійському комбікормовому заводі став ще одним прикладом успішної співпраці Grain Capital із замовником. Виконані роботи не тільки підвищили ефективність виробництва, а й дозволили заводу забезпечити гарантовані постачання продукції своїм клієнтам без помилок та збоїв. Це особливо важливо для підприємств птахівництва та тваринництва, де точність рецептів комбікорму безпосередньо впливає на здоров'я поголів'я.

Хочете досягти таких же результатів? Пропонуємо індивідуальні рішення для автоматизації вашого виробництва. Для отримання додаткової інформації звертайтеся до нашого комерційного департаменту по тел: +38 (048) 786-83-00; +38 (067) 558-58-37; +38 (063) 156-68-22 або по email: info@zeo.ua

slider-img-1
slider-img-2
slider-img-3
slider-img-4
slider-img-5
slider-img-6

Виникли питання?

Ваш запит надіслано
Наш менеджер скоро зв’яжеться з Вами для уточнення деталей. Дякуємо, що звернулися до нас!
success success